O czym pamiętać przy wynajmowaniu samochodu?

O czym pamiętać przy wynajmowaniu samochodu?

Motoryzacja

Wynajęcie samochodu jest stosunkowo proste i korzystne, zwłaszcza kiedy chodzi o podróżowanie podczas wakacji. Musimy jednak pamiętać o kilku zasadach.

W zgodzie z przepisami

Jeśli planujesz prowadzić wypożyczony pojazd w kilku krajach, musisz poinformować wypożyczalnię przy rezerwacji pojazdu. Jeśli pozwoli Ci zabrać pojazd do innego kraju niż odwiedzany, musi zapewnić odpowiednią dokumentację pojazdu, ubezpieczenie i ubezpieczenie od awarii. Wypożyczalnia samochodów musi też zostać poinformowana, jeśli planujesz podróżować wynajętym samochodem zarówno w UE, jak i poza nią – na przykład ze Szwajcarii do Francji, Niemiec, Austrii lub Włoch. W takim przypadku wynajem aut musi być zgodny z przepisami celnymi UE. Wypożyczalnia samochodów musi również zapewnić zgodność samochodu z przepisami celnymi i drogowymi kraju, w którym podróżujesz. Na przykład w wielu krajach opony zimowe są obowiązkowe w niektórych miesiącach roku.

Jaki samochód wynająć?

Ważne jest to, gdzie wynajmujesz samochód. Czy będzie to lotnisko, czy wypożyczalnia w środku miasta? Powinieneś się zastanowić czy planujesz wynajem krótkoterminowy, czy długoterminowy. Pomyśl o tym, jak przestronny jest samochód, ile osób będzie z nim podróżowało, czy wszyscy wygodnie się zmieścicie? Czy zamierzasz podróżować z dziećmi? Potrzebujesz specjalnego fotelika dla dziecka? Czy zamierzasz zabrać ze sobą własny fotelik dla dziecka? Zastanów się, czy samochód zawiera GPS. Przede wszystkim jednak pomyśl jaki model samochodu jest ci potrzebny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *