Zastawa polcelanowa

Artykuły z porcelany: co warto wiedzieć?

Dom i ogród

Porcelanę wynaleźli Chińczycy w VII wieku. Dopiero w wieku XVIII powstały europejskie manufaktury porcelany. Pierwsze wyroby porcelanowe były bardzo drogie, z czasem stały się tańsze i dostępne dla wszystkich. Serwisy obiadowe, kawowe i herbaciane to tylko część artykułów, które można kupić z porcelany.

Artykuły z porcelany są wyjątkowo eleganckie

Artykuły z porcelany nie są już dzisiaj zastrzeżone tylko dla najbardziej zamożnych warstw społeczeństwa; na zakup serwisu porcelanowego może sobie pozwolić niemal każdy. Oczywiście za wyjątkowo eleganckie, ręcznie zdobione serwisy obiadowe czy kawowe nadal trzeba zapłacić spore sumy. Z drugiej jednak strony są to artykuły, których nie kupuje się każdego dnia. Więcej na ten temat osoby zainteresowane mogą przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Porcelana najwyższej jakości”. Zaletą współcześnie oferowanych artykułów z porcelany jest to, że bez obaw o  to, że zostaną zniszczone można je myć w zmywarce.

Porcelana: w roli wyjątkowego prezentu

Zastawa porcelanowa jest krucha, ale wystarczy odrobinę uwagi przy korzystaniu z niej, aby służyła nam przez długie lata. Artykuły porcelanowe od renomowanego producenta sprawdzą się w roli wyjątkowego prezentu. Zastawa stołowa doda blasku każdej rodzinnej uroczystości. Na pewno ważną informacją jest to, że niektóre linie z kolekcji można kupić na sztuki. W razie, gdy nasza ulubiona filiżanka stłucze się, bez trudu dokupimy identyczną. Do tego zawsze będziemy mogli swoją zastawę rozszerzyć lub skomponować swój własny, niepowtarzalny zestaw.