Bramy garażowe - jakie wybrać?

Bramy garażowe – jakie wybrać?

Budowa i remont

Jedną z najważniejszych różnic, jaka występuje przy bramach garażowych, jest sposób ich otwierania. Bramy garażowe mogą się bowiem otwierać do góry, uchylnie, do przodu, a także w bok. Bramy garażowe Poznań – warto zwrócić uwagę na termoizolacyjność, rodzaj zabezpieczeń antywłamaniowych, komfort użytkowania i estetyka. Nie bez znaczenia są różnice w cenie.

Brama segmentowa

Jednym z najpopularniejszych wyborów są nadal bramy garażowe segmentowe. Skrzydło takiej bramy składa się zazwyczaj z trzech do sześciu segmentów, które zabezpieczone są zawiasami i uszczelkami. Pozwala to w większym stopniu chronić bramę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wykonane są ze stali ocynkowanej o różnej grubości, która z kolei pokryta jest blachą stalową. Samo wykończenie stworzone jest z aluminium, drewna lub też tworzywa sztucznego. Sama zasada działania urządzenia jest bardzo prosta. Segmenty na rolkach przesuwają się do góry, a płaszcz bramy po otwarciu chowa się pod sufitem.

Bramy uchylne

Bramy uchylne, choć nie są już tak często stosowane, to nadal cieszą się dużą popularnością, ze względu na swoją niską cenę. Są bardzo prosto zbudowane. Skrzydło, unosząc się na prowadnicach, najpierw zachodzi nad samochód, a potem chowa się pod sufitem garażu. Konstrukcja wykonana jest zazwyczaj ze stali lub aluminium. Wykończenie zaś z drewna lub PVC. Możemy je stosować nawet w tych garażach, gdzie występuje bardzo niskie nadproże. Niestety mają też swoje wady. Największą jest niezbyt wysoka szczelność, co sprawia, że garaż zimą może być zimny.