Co warto wiedzieć o drugich opiniach lekarskich?

Co warto wiedzieć o drugich opiniach lekarskich?

Zdrowie

Właściwa diagnoza, plan leczenia i czas to czynniki, które w leczeniu chorób mają kluczowe znaczenie. Druga opinia lekarska może znacznie przyspieszyć postawienie właściwej diagnozy, może też sprawić, że zostanie zaproponowana bardziej odpowiednia terapia.

Jak ją uzyskać?

Druga opinia lekarska jest usługą, która w Polsce dostępna jest od stosunkowo niedawna. Jedna bardzo szybko druga opinia lekarska zaczęła cieszyć się dużą popularnością. Druga opinia medyczna daje bowiem możliwość zweryfikowania diagnozy, którą postawili polscy lekarze.

Druga opinia medyczna  to również szansa dla osób, którym polscy lekarze nie są w stanie pomóc. Druga opinia medyczna to dostęp do najwyższej klasy lekarzy specjalistów z takich krajów jak między innymi Niemcy, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Osoby, dla których zostanie przygotowana ekspercka opinia medyczna otrzymają ją w formie pisemnego raportu. Nie ma żadnych przeszkód, aby ekspercka opinia medyczna została udostępniona lekarzowi prowadzącemu w Polsce.

Druga opinia medyczna: jak długo trzeba czekać?

W leczeniu wielu chorób czas odgrywa kluczową rolę, dlatego też ekspercka opinia medyczna przygotowywana jest w bardzo krótkim czasie. Ekspercka opinia medyczna przygotowywana jest na podstawie przesłanej dokumentacji medycznej i dotychczasowych badań diagnostycznych. Prywatne opinie medyczne są gotowe po 14 dniach od dnia, w którym lekarz specjalista otrzymał pełną dokumentację. W ramach ubezpieczenia prywatne opinie medyczne dokumentacja medyczna po polsku jest tłumaczona na język angielski.