Dachy zielone – miejsce rekreacyjne w centrum miasta

Dachy zielone – miejsce rekreacyjne w centrum miasta

Budowa i remont

Dachy zielone z dnia na dzień cieszą się coraz większym zainteresowaniem – w rzeczy samej trudno się temu dziwić, jest to prosty i efektowny sposób, by stworzyć niebanalne tereny zielone o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym, nie ingerując w strukturę budowlaną osiedla czy miasta.
Dach zielony można utworzyć praktycznie wszędzie, nietrudno jednak zauważyć, że rozwiązanie to cieszy się szczególnym zainteresowaniem w obszarach miejskich, gdzie ilość tradycyjnych terenów zielonych jest ograniczona.

Funkcjonalne i oryginalne ogrody na dachu

Współczesną alternatywą dla klasycznych ogrodów rekreacyjno-wypoczynkowych, są szeroko rozumiane dachy zielone – zastosowanie tego typu rozwiązań, wbrew pozorom, jest bardzo szerokie. Główną zaletą jest znacząca poprawa środowiska miejskiego. Nietrudno zauważyć, że zwieńczenie budynków mieszkalnych efektownymi roślinami w znaczny sposób zwiększa komfort życia mieszkańców, przyczyniając się jednocześnie do szeroko rozumianej ochrony środowiska.
Aspektem ekologicznym może być w tym przypadku choćby ograniczenie spływu wód powierzchniowych do kanalizacji, które zapewniają dachy zielone – zastosowanie odpowiedniej jakości membrany, stanowiącej podstawę przedsięwzięcia, to także jeden z ważnych czynników.
Zwiększenie ochrony termicznej to kolejna zaleta przedmiotowych rozwiązań, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na montaż dachów zielonych – cena wykonania zadania zależy od wielu czynników, najistotniejszym z nich jest wielkość powierzchni oraz gatunki sadzonych na dachu roślin.