Do czego wykorzystuje się sita molekularne?

Do czego wykorzystuje się sita molekularne?

Handel

Sita molekularne doskonale sprawdzają się jako pochłaniacze wody. Sita molekularne wytwarzane są z zeolitów. Początkowo producenci używali zeolitów pochodzenia naturalnego. Obecnie sita molekularne produkowane są głównie z syntetycznych zeolitów.

Sita molekularne jak wyglądają?

Sito molekularne ma postać granulek o bardzo porowatej strukturze. Z wyglądu sito molekularne przypomina ceramiczne kuleczki. Sita molekularne są bardzo zróżnicowane pod względem wielkości porów. Najmniejszą średnicę porów posiadają sita molekularne 3a. Większą średnicę mają sita molekularne 4a.

Zarówno sita molekularne 3a, jak i sita molekularne 4a skutecznie usuwają nie tylko wodę, ale także drobne zanieczyszczenia. Mają też bardzo szerokie zastosowanie. Sita molekularne 3a oraz sita molekularne 4a są bezzapachowe i bardzo bezpieczne w stosowaniu. Nawet długo przechowywane nie tracą swoich właściwości.

Gdzie wykorzystuje się pochłaniacze wilgoci z sitem molekularnym?

Sito molekularne sprawdza się jako absorbent wilgoci w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Może być stosowany w przemyśle lotniczym, elektronicznym, spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym i wielu innych. Wielu producentów obawia, że sito molekularne cena jest wysoka.

Tymczasem okazuje się, że cena sita molekularnego jest bardzo przystępna. Wystarczy postawić na dobrego producenta, aby cena sita molekularnego była wyjątkowo atrakcyjna. Klientom sito molekularne może być dostarczane w bardzo różnej formie. Sito molekularne oferowane jest zarówno w postaci granulatu, jak i w formie saszetek.