Jaką bramę wybrać do garażu?

Jaką bramę wybrać do garażu?

Budowa i remont

Bramy garażowe, które wybierzemy, różnić się będą sposobem otwierania, ale też funkcjonalnością, odpornością na temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Bramy garażowe powinny też cechować się wygodą w użytkowaniu oraz bezpieczeństwem. Najczęściej wybieramy bramy garażowe otwierające się do góry lub do boku.

Ekonomiczne rozwiązanie

Bramy garażowe uchylne to rozwiązanie, które jest stosunkowo tanie. Bramy garażowe uchylne otwierają się, unosząc się na prowadnicach, a następnie przesuwają się w głąb garażu. Taka brama garażowa z napędem nie jest najkorzystniejszym ze względu na wygodę rozwiązaniem, ale bramy garażowe uchylne należy uznać za stosunkowo wygodne i mało zawodne ze względu na prostą budowę. Jeszcze tańszym rozwiązaniem są bramy garażowe dwuskrzydłowe, które jeszcze do niedawna były najpopularniejsze w zastosowaniu. Bramy garażowe dwuskrzydłowe otwierają się na zewnątrz i niestety wymagają zarezerwowania nieco miejsca przed podjazdem. Bramy garażowe dwuskrzydłowe nie otwierają się niestety automatycznie. Inaczej niż brama garażowa z napędem, ten typ urządzenia otwiera się za pośrednictwem klucza.

Bramy segmentowe

Brama garażowa segmentowa to współcześnie jedno z najwygodniejszych rozwiązań. Brama garażowa segmentowa podobnie jak ta uchylna otwiera się do wewnątrz garażu, dzięki czemu nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Brama garażowa segmentowa zbudowana jest z trzech lub sześciu segmentów, które rolując się, ostatecznie lokalizują się pod dachem garażu. Dodatkowo ten typ bram dobrze zabezpiecza garaż przed zmianami temperatury powietrza.