Jakie jest zastosowanie sita molekularnego?

Jakie jest zastosowanie sita molekularnego?

Handel

Jednym z materiałów, które bardzo skutecznie adsorbują wodę jest sito molekularne. Występuje ono w różnych rodzajach, jest także zróżnicowane pod wielkości porów.

Gdzie stosowane są sita molekularne do osuszania?

Jednym z częściej spotykanych rodzajów sita molekularnego jest sito glinokrzemianowe. Sito molekularne jest produktem syntetycznym pozbawionym jonów chlorkowych. Sita molekularne, jak wspominaliśmy, mogą mieć różną średnicę porów. Mierzy się ją w nanometrach albo w angströmach.

W sprzedaży dostępne są między innymi sita molekularne o średnicy wynoszącej od 0,5 do 2 mm oraz takie, których średnica wynosi od 2 do 3 milimetrów. Sito molekularne w postaci granulatu może być stosowane w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Sito molekularne stosowane jest w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, meblarskim, elektronicznym, papierniczym.

Jakie sita molekularne wybrać?

W sprzedaży dostępne jest sito molekularne 3a oraz sito molekularne 4a. Istotne jest to, że zarówno sita molekularne 3a, jak i sita molekularne 4a można przechowywać przez długi czas bez obawy, że stracą swoje właściwości. Sita molekularne 3a znajdują zastosowanie między innymi do osuszania gazy i cieczy.

Z kolei sita molekularne 4a bardzo często służą do osuszania nie tylko gazów i cieczy, ale także par. Jaka jest sito molekularna cena? Wiele zależy od producenta. U renomowanych producentów sita molekularnego cena jest bardzo atrakcyjna. Oznacza to, że sito molekularne cena nie jest wygórowana.