Koparki dla profesjonalistów

Koparki dla profesjonalistów

Przemysł

Koparki kołowe mogą wykonywać różnorodne prace i manewry w miejscach, w których niemożliwe jest użycie innego rodzaju ciężkiego sprzętu. Opony gumowe zapewniają im przewagę podczas pracy na nawierzchni asfaltowej i betonowej lub na układanych płytkach. Koparki kołowe są często stosowane w budowie dróg i ulic, budowie mostów, na budowach i w miejscach produkcji oraz w architekturze krajobrazu. Nadają się również do kopania dołów, rowów, wyrównywania gleby.

Mobilność oraz prędkość

Koparki kołowe mogą być używane z osprzętem takim jak ubijak i młot hydrauliczny. Czy są to nowe koparki kołowe, czy koparki kołowe używane można je stosować do odśnieżania na drogach i parkingach. Przede wszystkim warto zauważyć wysoką mobilność koparki kołowej i jej zdolność do rozwijania stosunkowo dużej prędkości. Koparki kołowe są dobrze przystosowane do pracy w środowisku miejskim, w tym w pobliżu budynków.

Koparka kołowa po zmianie może niezależnie dotrzeć do miejsca pracy lub na bezpieczny parking; nie potrzebuje platformy niskopodwoziowej do transportu. Stąd firmy budowlane chętnie decydują się na wynajem koparki kołowej lub szukają firm, które wystawiają koparki kołowe na sprzedaż.

Koparki kołowe a gąsienicowe

Podobnie jak koparka gąsienicowa opiera się na gąsienicach, koparka kołowa opiera się na oponach, ostrzu spychacza i wysięgnikach lub czterech wysięgnikach, z których dwa zastępują ostrze. Ponadto ostrze służy do wyrównywania terenu lub do zasypywania materiału do rowów i dołów. Pod względem wydajności pojazdy gąsienicowe i kołowe są mniej więcej takie same. Koszt eksploatacji modelu kołowego jest zwykle niższy niż modelu gąsienicowego, w którym koszt podwozia jest wyższy.

Niemniej jednak przy korzystaniu z pojazdów kołowych ważne jest, aby wziąć pod uwagę charakter pracy i krajobraz, a także pewną utratę głębokości kopania z powodu wyższego podwozia i położenia środka ciężkości. Przyczepność na słabym i śliskim podłożu z pojazdem kołowym jest niższa niż przyczepa gąsienicowa.