Kryteria wyboru czujniku czadu i ognia

Kryteria wyboru czujniku czadu i ognia

Dom i ogród

Czujnik czadu i czujnik ognia to dwa podstawowe urządzenia, których głównym zadaniem jest ostrzeganie przed niebezpieczeństwem związanym z pożarem i tlenkiem węgla. I coraz więcej osób zaczyna doceniać ich przydatność, gdyż każdego roku sprzedaż czujników systematycznie wzrasta.

Jedną z firm, której podstawową domeną jest produkcja czujników jest EI Electronics. W jej ofercie można znaleźć zarówno czujki czadu, jak i czujki przeciwpożarowe. A ponieważ ten producent czujników posiada duży wybór modeli, to warto wiedzieć, jakie kryteria wyboru są najbardziej istotne.

Głośność powiadomień w czujnikach

Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru czujnika tlenku węgla bądź czujnika przeciwpożarowego jest odpowiednia głośność powiadomień. Im dany detektor czadu lub pożaru jest głośniejszy, tym lepiej (bo można go usłyszeć z dalszej odległości).

Dodatkowym ulepszeniem jest to, aby czujka tlenku węgla czy czujka pożarowa miała różne sygnały – wtedy łatwiej zidentyfikować zagrożenie i podjąć odpowiednie działania. Poza tym niejeden producent czujników gazu umieszcza w swoich urządzeniach dodatkowe sygnały świetlne, co także zwiększa ich skuteczność.

Podstawowe funkcje czujników

Równie ważne jak odpowiednia głośność powiadomień jest to, aby wykrywacz czadu i pożaru posiadał odpowiednie funkcje. Wśród nich należy wymienić duży i czytelny wyświetlacz LCD, sygnał informujący o słabej baterii, wystarczająco duży zasięg, możliwość przeprowadzenia testu i łatwy montaż. To wszystko sprawia, iż czujnik tlenku węgla i ognia jest bardzo praktyczny. Takie czujniki są w ofercie firmy EI Electronics.

Oprócz wymienionych wyżej kryteriów należy brać pod uwagę jeszcze jeden, a mianowicie atest. Każdy zakupiony czujnik czadu i czujnik pożaru powinien posiadać odpowiedni certyfikat, który gwarantuje jego zgodność z wszelkimi normami i bezpieczeństwo użytkowania. Takie wykrywacze tlenku węgla i ognia są dostępne w firmie EI Electronics, której oferta jest przedstawiona na stronie internetowej