Lepszy stan deweloperski czy odkupione mieszkanie?

Lepszy stan deweloperski czy odkupione mieszkanie?

Nieruchomości

Własne cztery kąty to niezależnie od rynku pierwotnego, czy też wtórnego, zawsze kosztowna inwestycja. Nowe mieszkania Poznań Jeżyce opłacają się bardziej od nieruchomości, która przez lata eksploatowana była przez innego użytkownika? Gdzie można znaleźć dodatkowe, często pomijane koszty? Dowiedz się tego z poniższej treści. 

Nowe mieszkanie w Poznaniu na Jeżycach 

Wbrew pozorom decydując się na mieszkania z rynku pierwotnego unika się wielu kosztów, z którymi trzeba liczyć się w przypadku starszego budownictwa. Składają się na nie:

  • koszty związane z remontem – nabycie nowych materiałów oraz wyposażenia, wywóz nagromadzonego gruzu, opłacenie fachowców, ewentualna wymiana instalacji itd.,
  • niespodziewane wydatki, pojawiające się w starszym budownictwie – liczące sobie już kilkanaście lat obiekty nieraz przysparzają nowym właścicielom niespodzianek. Niekiedy ich fasada ulega zniszczeniu, trzeba je dogrzewać, czy też odrestaurowywać, 
  • podatek za czynności cywilnoprawne – tak, wybierając lokal z rynku wtórnego trzeba liczyć się z opłatami tego typu (nie ma ich w przypadku mieszkań deweloperskich). Wynoszą one często 2% wartości całej nieruchomości. 

Decydując się na nowe mieszkania Poznań Jeżyce można zapomnieć o tego typu kosztach i cieszyć się własną przestrzenią, którą można urządzić od nowa. 

Liczy się również okolica 

Mieszkania od dewelopera to również coś więcej niż atrakcyjne układy pokoi oraz nowe budownictwo. To również najczęściej atrakcyjna lokalizacja, zielone tereny oraz centrum miasta, które znajduje się rzut beretem od nowego miejsca zamieszkania. Decydując się na nowe mieszkania Poznań Jeżyce nie tylko będzie się blisko zieleni, ale i kultury, przejawiającej się pod postacią teatru, kina, czy też targów, gdzie zawsze dzieje się coś ciekawego.