O czym pamiętać przy wynajmowaniu samochodu?

O czym pamiętać przy wynajmowaniu samochodu?

Motoryzacja

Wynajęcie samochodu jest stosunkowo proste i korzystne, zwłaszcza kiedy chodzi o podróżowanie podczas wakacji. Musimy jednak pamiętać o kilku zasadach.

W zgodzie z przepisami

Jeśli planujesz prowadzić wypożyczony pojazd w kilku krajach, musisz poinformować wypożyczalnię przy rezerwacji pojazdu. Jeśli pozwoli Ci zabrać pojazd do innego kraju niż odwiedzany, musi zapewnić odpowiednią dokumentację pojazdu, ubezpieczenie i ubezpieczenie od awarii. Wypożyczalnia samochodów musi też zostać poinformowana, jeśli planujesz podróżować wynajętym samochodem zarówno w UE, jak i poza nią – na przykład ze Szwajcarii do Francji, Niemiec, Austrii lub Włoch. W takim przypadku wynajem aut musi być zgodny z przepisami celnymi UE. Wypożyczalnia samochodów musi również zapewnić zgodność samochodu z przepisami celnymi i drogowymi kraju, w którym podróżujesz. Na przykład w wielu krajach opony zimowe są obowiązkowe w niektórych miesiącach roku.

Jaki samochód wynająć?

Ważne jest to, gdzie wynajmujesz samochód. Czy będzie to lotnisko, czy wypożyczalnia w środku miasta? Powinieneś się zastanowić czy planujesz wynajem krótkoterminowy, czy długoterminowy. Pomyśl o tym, jak przestronny jest samochód, ile osób będzie z nim podróżowało, czy wszyscy wygodnie się zmieścicie? Czy zamierzasz podróżować z dziećmi? Potrzebujesz specjalnego fotelika dla dziecka? Czy zamierzasz zabrać ze sobą własny fotelik dla dziecka? Zastanów się, czy samochód zawiera GPS. Przede wszystkim jednak pomyśl jaki model samochodu jest ci potrzebny.