Pochłaniacz wilgoci na bazie sita molekularnego

Pochłaniacz wilgoci na bazie sita molekularnego

Handel

Do zabezpieczania towarów przed zawilgoceniem świetnie sprawdzają się przemysłowe pochłaniacze wilgoci. W sprzedaży dostępne są pochłaniacze wilgoci wypełnione bardzo różnym adsorbentem. Może to być na przykład sito molekularne.

Co to sita molekularne?

Sito molekularne jest syntetycznym wysoko porowatym adsorbentem wilgoci. Sito molekularne bardzo skutecznie adsorbuje wilgoć z różnych gazów i cieczy. Pochłaniacze wilgoci, w których zastosowane zostało sito molekularne mogą być wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Sita molekularne mają postać okrągłych granulek o różnych rozmiarach.

W sprzedaży znajdują się sita molekularne 3a oraz sita molekularne 4a. Zarówno sita molekularne 3a, jak i sita molekularne 4a nie zawierają jonów chlorkowych. Sita molekularne 3a wykorzystywane są między innymi do osuszania etanolu i gazu ziemnego. Sita molekularne 4a chętnie wykorzystuje między innymi przemysł rafineryjny.

Jaka jest cena sita molekularnego?

Sita molekularne na ogół wykorzystywane są w pochłaniaczach wilgoci, które mają postać saszetek. Można je kupić także w postaci granulatu. Pochłaniacze wilgoci z sitem molekularnym nie tylko osusza, ale usuwa też nieprzyjemne zapachy ze środków ochrony osobistej.

Pojawia się więc pytanie o sito molekularne cena. Skutecznie pochłaniające wilgoć oraz oczyszczające gazy i ciecze z sitem molekularnym nie są drogie. Sito molekularne cena jest uzależniona oczywiście od producenta. Wystarczy jednak postawić na dobrego producenta, aby sito molekularne cena była naprawdę bardzo atrakcyjna.