Zalety koparek kołowych

Zalety koparek kołowych

Przemysł

Główną zaletą koparki kołowej jest jej zdolność do szybkiego przemieszczania się z jednej platformy na drugą. Prędkość drogowa dla tego typu urządzeń sięga 40 km/h. To wystarczy, aby poruszać się po mieście.

Gdzie znajduje zastosowanie koparka?

Koparka kołowa to wszechstronne urządzenie, które może być stosowana do prac ziemnych lub jako mały dźwig do rozładunku, lub transportu materiałów budowlanych. Nawet przy wdrażaniu dużych projektów budowlanych, w tym budowy dróg i mostów, niektóre firmy decydują się na wynajem koparki kołowej jako maszyny pomocniczej.

Mimo pewnych uprzedzeń koparki kołowe mogą dobrze pracować na mokrej glebie. Ulepszenia w zakresie projektowania w ciągu ostatnich kilku lat doprowadziły do stworzenia klasy wysoce stabilnych maszyn, gotowych do pracy w trudnych warunkach. Stąd wiele przedsiębiorstw budowlanych szuka firm, które oferują koparki kołowe na sprzedaż.

Rodzaje koparek kołowych

Nowe koparki kołowe są powszechnie używane do robót publicznych. Są samowystarczalne, ponieważ często poruszają się z własnymi przyczepami, w których ładowane są osprzęt i akcesoria niezbędne do serwisowania następujących urządzeń w ciągu dnia roboczego. Chociaż opony pneumatyczne są zwykle standardem w koparkach kołowych, opony pełne są często dostępne jako opcja. Koparki kołowe używane jednołopadłowe są przeznaczone do prowadzenia prac wykopaliskowych podczas budowy budynków i konstrukcji, układów hydraulicznych, kolei, autostrad, lotnisk oraz podczas rozwoju kamieniołomów do wydobywania materiałów budowlanych.

Służą do kopania dołów, rowów, kanałów oraz do tworzenia nasypów i stoków. Są szeroko stosowane w obiektach użyteczności publicznej, w naprawach sieci ciepłowniczych lub wodociągów. Konstrukcja koparki jednołopadłowej umożliwia zagospodarowanie gleby poniżej lub powyżej poziomu miejsca instalacji i rozładowanie jej do nadwozia pojazdu, lub zrzutu.