Zalety związane z frazami z długiego ogona

Zalety związane z frazami z długiego ogona

Technologie

W natłoku różnorodnych stron z usługami, blogów, sklepów internetowych itd. trzeba się nieźle postarać, by zająć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwarki Google. Wiele osób w związku z tym zastanawia się nad tym, dlaczego pozycjonowanie stron na rozbudowane hasła (składające się nieraz z więcej niż 5 słów) przynosi tak zadowalające efekty? Jak działania te wpływają na pozycję w wynikach wyszukiwania Google? Dowiesz się tego, zapoznają z poniższym tekstem. 

Trzeba patrzeć na konkurencję 

Rozkręcając swój własny biznes, czy też witrynę, trzeba zawsze pamiętać o tym, że na rynku z pewnością znajdzie się konkurencja. Jeżeli posiada ona produkty, czy też usługi, podobne do naszych i dużo wcześniej podjęła działania obejmujące pozycjonowanie stron, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że trudno będzie pokonać ją na frazy ogólne, o ile w ogóle się da. Na szczęście z pomocą przychodzą frazy z długiego ogona, które:

  • zwiększają zasięg danej witryny, 
  • docierają do różnych grup odbiorców, 
  • szczegółowo odnoszą się do konkretnego produktu
  • coraz chętniej wykorzystywane są przez użytkowników wyszukiwarki, 
  • są mniej konkurencyjne niż hasła ogólne.

Liczą się działania długofalowe 

Nie jest tajemnicą, że pozycjonowanie stron przynosi największe efekty z czasem. Dlatego właśnie tak ważne jest, by podtrzymywać poziom wykonywanych prac, podczas których systematycznie powiększana jest baza wyselekcjonowanych haseł, biorących czynny udział w procesie pozycjonowania. Pozwala to nie tylko zwiększyć widoczność w sieci, ale i ją podtrzymać. Rezygnując z jakichkolwiek działań, realnie szkodzi się danej stronie.