Jak działa przenośnik pneumatyczny?

Jak działa przenośnik pneumatyczny?

Handel

Czy zastanawialiście się kiedyś jak właściwie działa przenośnik pneumatyczny i do czego służy? To z pozoru niewielkie urządzenie ma ogromną moc i w sposób wyjątkowy ułatwia pracę w gospodarstwie. Co najważniejsze przenośnik pneumatyczny do ziarna można także stosować do innych sypkich rodzajów zbóż, a nawet do wiórów czy trocin, które z pomocą takiego urządzenia przetransportujemy w szybki i efektowny sposób.

Zobacz do czego wykorzystać przenośnik pneumatyczny

Jako urządzenie ssąco-tłoczące, przenośnik pneumatyczny do zboża nadaje się do transportowania tego surowca w sposób bardzo łatwy, a co najważniejsze szybki. Wydajność urządzenia to kilka bądź kilkanaście metrów sześciennych na godzinę, co pozwala przetransportować tony zboża w krótkim czasie. Jeżeli nadal zastanawiasz się czy warto zainwestować w taki przenośnik, zapoznaj się z jego specyfikacją na stronie producenta, obejrzyj kilka filmów instruktażowych i przekonaj się w jak łatwy sposób możesz przetransportować zboże bądź inny rodzaj ziarna z jednego magazynu do drugiego.

Rodzaje przenośników

Śmiało możemy powiedzieć, że przenośnik pneumatyczny ssąco-tłoczący to urządzenie nie tylko do zboża czy ziarna innych roślin, to urządzenie do transportowania wielu sypkich materiałów, co z pewnością ułatwia pracę w gospodarstwie czy w innych zakładach przemysłowych. Takie przenośniki różnią się od siebie przede wszystkim wielkością i mocą, a jak wiadomo im większa moc silnika w przenośniku tym większy zakres prac samego urządzenia. Dla przykładu urządzenia o mocy jedenastu czy piętnastu kilowatów mogą przetransportować osiem ton na godzinę, co daje bardzo dobry wynik zarówno w przypadku transportu zboża jak i innych surowców drobnych.