Instalacje PEX: poznajmy je bliżej

Instalacje PEX: poznajmy je bliżej

Budowa i remont

Czym są instalacje PEX to pytanie, które w ostatnim czasie pojawia się naprawdę często. Polietylen usieciowany jest nowoczesnym materiałem, który wykorzystywany jest do produkcji rur PEX. Zalety instalacji PEX sprawiają, że jest ona dzisiaj naprawdę bardzo często wykorzystywana. Instalacje wodne PEX cieszą się ogromną popularnością. Przyjrzyjmy im się nieco bliżej.

Jakie są zalety instalacji PEX?

Na podkreślenie bez wątpienia zasługują zalety instalacji PEX. Największe znaczenie ma ogromna odporność instalacji PEX na różne uszkodzenia. Instalacje PEX do wody bardzo dobrze znoszą gięcie, rozciąganie, a nawet naprawdę silne uderzenia. Sprawia to, że instalacje PEX do wody odznaczają się niebywałą trwałością. Wybierając instalacje wodne PEX, nie trzeba martwić się koniecznością ich szybkiej wymiany na nowe. To bez wątpienia ogromny plus, który odejmuje nam kosztów i pracy. Zalety instalacji PEX to właściwości fizyczne, chemiczne i mechaniczne na najwyższym poziomie.

Jak łączy się rury?

Zastosowanie instalacji PEX jest naprawdę szerokie. Bez względu na to, czy wybieramy instalacje wodne PEX czy stawiamy na inne zastosowanie, trzeba pamiętać, że instalacje PEX charakteryzują się specyficznym sposobem łączenia rur. Nie ma tu miejsca na zgrzewanie ani klejenie. Złączki zaciskowe ratują jednak sytuację.

Zalety instalacji PEX sprawiają, że są one dzisiaj naprawdę chętnie wykorzystywane. Tych, których zainteresował ten temat odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym również przybliżamy instalacje PEX.