Jak wynająć samochód zgodnie z prawem?

Jak wynająć samochód zgodnie z prawem?

Motoryzacja

Aby wynająć samochód, wystarczy karta kredytowa lub debetowa i możemy cieszyć się swobodą podróżowania. Wynajem aut jest bardzo prostą czynnością. Bez względu na to, czy jest to lotnisko, czy wypożyczalnia samochodów w środku miasta, niezbędna będzie karta kredytowa / debetowa głównego kierowcy, z wystarczającą ilością dostępnych środków na depozyt samochodu.

Jak wynająć samochód?

Krótkoterminowy wynajem wymaga też posiadania ważnego prawa jazdy każdego kierowcy, które posiadają przez co najmniej 12 miesięcy (często 24). Potrzebny będzie też twój paszport lub inny dokument tożsamości, który firma wypożyczająca samochody musi zobaczyć. Różne firmy wynajmujące samochody mają różne wymagania, więc upewnij się, że sprawdziłeś także warunki samochodu. W przypadku większości wypożyczalni samochodów wymóg wiekowy wynosi od 21 do 70 lat.

Co musimy jeszcze wiedzieć?

Firmy wynajmujące samochody mają swobodę ustalania własnych cen i warunków w różnych krajach UE na podstawie ponoszonych kosztów i innych czynników. Jednak w przypadku wynajmu samochodu – online lub bezpośrednio w siedzibie firmy wynajmującej samochody – przepisy UE zakazują dyskryminacji ze względu na narodowość lub kraj zamieszkania. Każdy wynajęty pojazd musi być objęty ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej, które obowiązuje we wszystkich krajach UE. Ubezpieczenie to powinno być wliczone w cenę wynajmu. Możesz także wykupić ubezpieczenie opcjonalne, obejmujące inne ryzyko, np. obrażenia ciała kierowcy, uszkodzenie pojazdu, kradzież pojazdu / jego zawartości, wandalizm i pomoc prawną. Upewnij się, że wiesz, jakie szkody obejmuje twoja umowa ubezpieczenia. Należy to znaleźć w warunkach umowy najmu.