Obudowa do elektroniki - rodzaje

Obudowa do elektroniki – rodzaje

Przemysł

Obecnie istnieje wiele wymagań, jeśli chodzi o obudowy elektroniczne, które często mogą się wzajemnie wykluczać. Na przykład skrzynia na sprzęt elektroniczny powinna być wygodna, niezawodna i atrakcyjna z wyglądu – a przy tym jest tania.

Jaką obudowę do elektroniki wybrać?

Przede wszystkim obudowy urządzeń elektronicznych są podzielone na te wykonane z metalu i plastiku. Obudowy do urządzeń elektronicznych z metalu wykonane są ze stali nierdzewnej lub węglowej. Niekiedy stosuje się miedź. Istnieją też obudowy aluminiowe do elektroniki. Obudowy do elektroniki z tworzywa sztucznego najczęściej stosuje się w gospodarstwach domowych, ponieważ ich właściwości są niezbędne w życiu codziennym, a mianowicie – niska waga, długa żywotność i szerokie możliwości projektowe. Istnieje kilka metod wytwarzania takiej obudowy do elektroniki.

Profesjonalne metalowe obudowy

Jeśli chodzi o obudowy do elektroniki stosowane w przemyśle, medycynie, elektronice, handlu lub wojsku, wówczas metale są częściej preferowane – z ogólnie zrozumiałych powodów. Obudowy metalowe są zarówno tanie, jak i niezawodne, a zatem niezbędne w przypadku sprzętu elektrycznego stosowanego w przemyśle. Istnieje więcej metod produkcji metalowych obudów urządzeń elektronicznych niż plastikowych. Choćby – tłoczenie na zimno. Metoda jest stara jak świat, ale wciąż dość popularna. Jego istotą jest to, że do produkcji seryjnej stosowany jest specjalny stempel, który wytwarza komponenty produktu. Należy pamiętać, że technologia jest ekonomicznie uzasadniona tylko do masowej produkcji, ponieważ wyprodukowanie takiego stempla jest kosztowną przyjemnością.