Plusy drugiej opinii medycznej

Plusy drugiej opinii medycznej

Zdrowie

Żyjemy dłużej, ale też coraz częściej chorujemy. Na dodatkowe ubezpieczenie medyczne decyduje się w naszym kraju coraz więcej osób. Wśród ubezpieczeń tych pojawiła się usługa druga opinia lekarska. Jest to usługa, którą naprawdę warto się zainteresować.

Co można zyskać?

Druga opinia lekarska to usługa, która umożliwia zweryfikowanie, potwierdzenie lub postawienie jednoznacznej diagnozy. Druga opinia lekarska jest wydawana przez lekarzy specjalistów z zagranicznych placówek medycznych.

Druga opinia medyczna przygotowywana jest przez lekarzy specjalistów pracujących na co dzień w renomowanych placówkach medycznych w Szwajcarii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Francji. Druga opinia medyczna sporządzana jest przez lekarza specjalistę lub zespół specjalistów z danej dziedziny medycyny. Druga opinia medyczna wydawana jest z takich dziedzin medycyny, jak: onkologia, kardiologia i kardiochirurgia, neurochirurgia, ortopedia.

Jak przebiega proces uzyskiwania opinii?

Aby mogła zostać wydana ekspercka opinia medyczna pacjenci muszą zebrać i dołączyć całą dokumentację medyczną wraz z wynikami dotychczasowych badań diagnostycznych. Ekspercka opinia medyczna to kompleksowa usługa. Oznacza to, że osoby, którzy korzystają z usługi ekspercka opinia medyczna nie muszą nawet sami szukać tłumacza. Prywatne opinie medyczne są gotowe w przeciągu 14 dni. Osoba, która wykupi ubezpieczenie z usługą prywatne opinie medyczne może o wystawienie takiej opinii wystąpić dwa razy w ciągu jednego roku.