Prywatne ubezpieczenia medyczne i druga opinia medyczna

Prywatne ubezpieczenia medyczne i druga opinia medyczna

Zdrowie

Są diagnozy, które dla wielu pacjentów brzmią jak sytuacja bez wyjścia. Taką oraz każdą inną diagnozę można dzisiaj zweryfikować. Taką możliwość zapewnia usługa druga opinia medyczna.

Na czym ta usługa polega?

Druga opinia lekarska daje dostęp do lekarzy specjalistów najwyższej klasy. Druga opinia lekarska wydawana jest przez lekarzy pracujących w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Plusem jest to, że druga opinia lekarska nie wymaga wyjazdu pacjenta do żadnego z tych krajów. Druga opinia medyczna wydawana jest na podstawie dokumentacji medycznej, która jest w posiadaniu danego pacjenta.

Druga opinia lekarska wydawana jest przez jednego lekarza specjalistę lub przez zespół lekarzy, którzy są specjalistami z danej dziedziny medycyny. Ponieważ w walce z wieloma chorobami czas ma bardzo duże znaczenie, druga opinia medyczna powstaje w rekordowo krótkim czasie. Ekspercka opinia medyczna jest gotowa w ciągu 14 dni.

Jacy specjaliści wydają opinie?

Ekspercka opinia medyczna przygotowywana jest przez lekarzy specjalistów z takich dziedzin medycyny, jak:

  • onkologia;
  • kardiologia i kardiochirurgia;
  • ortopedia;
  • neurochirurgia.

Prywatne opinie medyczne daje szansę na zweryfikowanie czy potwierdzenie postawionej w Polsce diagnozy. To także dostęp do najbardziej skutecznych metod leczenia. Ekspercka opinia medyczna przygotowywana jest na piśmie.