Dachy zielone – komfort i wygoda

Dachy zielone – komfort i wygoda

Budowa i remont

Ilość terenów zielonych w obrębie miast jest ograniczona – wynika to przede wszystkim z optymalnego zagospodarowania przestrzeni za pomocą rozwiązań budowlanych. Szczególnie ubogie są osiedla mieszkalne, na których znajdują się szare i monotonne bloki. Doskonałym sposobem, by ożywić miejską architekturą, tworząc jednocześnie efektowne miejsca zielone o charakterze rekreacyjnym, są dachy zielone.

Dachy zielone a osiedle mieszkalne

Osiedlowe bloki, zwłaszcza starsze, często są mało atrakcyjne pod względem wizualnym. Chcąc zniwelować nijaki charakter miejscowej architektury, warto skorzystać z rozwiązania, jakim są dachy zielone – wykonawca oferuje doskonałą jakość wykonania prac i pewne zadowolenie mieszkańców.
Utworzone na dachach budynków ogrody to doskonałe miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe, nota bene, dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Dodatkową zaletą są w tym przypadku właściwości termoizolacyjne dachów zielonych – wykonawca podczas prac montażowych używa najwyższej jakości membrany, trwałej i odpornej na czynniki zewnętrzne, na której podstawie tworzony jest ogród na dachu. Jak nietrudno zauważyć, membrana pełni jednocześnie funkcję termoizolacyjną, minimalizując ilość traconego ciepła. Śmiało można więc stwierdzić, że doskonałym przykładem przysłowiowego przyjemnego z pożytecznym są przedmiotowe dachy zielone – wykonawca dodatkowo uwzględnia rośliny dostosowane do konkretnych warunków, ze szczególnym uwzględnieniem stopnia wilgotności i nasłonecznienia.

Dachy zielone mogą być montowane zarówno na budynkach nowych, jak i starszych, a podstawowym wymogiem jest w tym przypadku płaski dach.