Program TMS i jego zalety

Program TMS i jego zalety

Technologie

W jaki sposób system TMS jest korzystny dla firmy transportowej? Dzięki analizie danych i optymalizacji procesów transportu ładunku program TMS pozwala zaoszczędzić na procesie dostawy. W 2013 r. Badanie firm transportowych, które wdrożyły to rozwiązanie, wykazało, że system TMS pomaga zaoszczędzić do 10% kosztów transportu.

Dla kogo jest przeznaczony TMS?

Aby zapewnić maksymalną efektywność interakcji, nowoczesne systemy TMS zapewniają wersje zarówno dla dużych firm transportowych, jak i małych przewoźników. Zarządzanie transportem jest tu tak zorganizowane, aby być właściwe dla właścicieli ładunków, przewoźników i kierowców.

Aby każdy uczestnik procesu transportu miał możliwość bezpośredniej interakcji za pośrednictwem TMS. Jeśli mówimy o branżach, rozwiązanie TMS jest odpowiednie dla firmy transportowej, operatora 3PL, a także firmy, której działalność wiąże się z potrzebą transportu lub wysyłki towarów: duże sklepy internetowe, fabryki, firmy rolnicze itp.

Dlaczego powinieneś preferować chmurę?

Systemy automatyzacji transportu można podzielić na dwie kategorie: instalacja i chmura. Instalacja rozwiązania TMS wymagają znacznych inwestycji finansowych, przede wszystkim zakupu (wynajmu) sprzętu serwerowego, licencji i integracji TMS z procesami pracy przedsiębiorstwa. Rozwiązania chmurowe w zakresie automatyzacji logistyki transportu nie wymagają dodatkowego sprzętu serwerowego. Cała praca odbywa się w chmurze, co oszczędza zasoby finansowe i czas na integrację systemu z procesami roboczymi – możesz rozpocząć pracę niemal natychmiast. Dużym plusem internetowego TMS jest to, że wszyscy uczestnicy procesu transportu mają szybki dostęp do systemu, co pozwala na szybkie wprowadzanie zmian i reagowanie na nie. Tym samym wydajność firmy poprawi się, bez jednoczesnego wzrostu kosztów operacyjnych.